بانک و بیمه

بانک کارآفرین به ۳۳۸۸ نفر وام ازدواج و به ۱۶۹۶ وام فرزندآوری پرداخت کرد

به گزارش افق میهن به نقل از بانک قربهار، این بانک از اوایل سال ۱۴۰۲ تا اواخر سال ۱۴۰۲ برای ترویج سنت حسنه ازدواج فعالیت می کرد. بهمن برای ۳۳۸۸ متقاضی وام ازدواج، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۶۸۶۹۰۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شد.

روند درخواست وام ازدواج در بانک کارابان به شرح زیر است: هر یک از زوجین باید در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام و ثبت نام کنند. سپس با نظارت بانک مشخص شده توسط متقاضی در سامانه، شعبه پرداخت کننده تسهیلات مشخص شده و پیامکی برای ثبت نام کننده ارسال می شود تا نسبت به ثبت اطلاعات و آغاز مرحله بعدی دریافت تسهیلات اقدام کند.

در مرحله آخر متقاضی باید با مراجعه به شعبه و ارائه مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده و دریافت وام ازدواج خود اقدام کند.
لازم به ذکر است که این فرآیند نباید بیش از یک ماه طول بکشد در غیر این صورت متقاضی باید مجددا ثبت نام کند.

والدین ۱۶۹۶ کودک تسهیلات مراقبت از کودکان را از این شرکت دریافت کردند
در راستای ترویج فرهنگ فرزندآوری و پس از ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر اعطای تسهیلات فرزندآوری در هفت ماهه امسال، بانک کاربهان به افرادی که متقاضی دریافت کرده بودند از یک میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۶۹۶ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرد. مراقبت از کودک

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی به بانک ها، اعطای تسهیلات قرض الحسنه برای تولد فرزندان در دستور کار بانک کارآفرینان قرار گرفته است.

به این ترتیب بانک ها موظفند با پذیرش سفته از متقاضی یا ضامن معتبر به شرح ذیل نسبت به پرداخت تسهیلات شرح داده شده بر اساس اعتبار متقاضی اقدام نمایند.

طبق قانون برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ در ایران متولد می شوند و پدران آنها نیز تابعیت جمهوری اسلامی ایران دارند، تسهیلات وام تولد فرزند برای اولین فرزند ۳۰ میلیون تومان، برای فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان است. . به ازای هر کودک فرزند سوم ۹۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۱۲۰ میلیون تومان و فرزند پنجم ۱۵۰ میلیون تومان. علاوه بر این، تسهیلات مراقبت از کودکان به افرادی ارائه می شود که میزان زاد و ولد آنها در شهری که پدر یا فرزند در آن متولد شده است از ۲.۵ بیشتر نباشد.

تسهیلات نگهداری از کودکان بدون پیش پرداخت و با مهلت پرداخت شش ماهه برای شروع پرداخت اقساط پرداخت می شود. اما در صورت تایید سپرده سرمایه گذاری بلند مدت متقاضی از ارائه ضامن یا سفته معاف است.

هزینه مؤسسات زایمان سالیانه ۴ درصد بازپرداخت می شود و در صورت تولد دوقلو و بیشتر با در نظر گرفتن ترتیب تولد برای هر فرزند وام در نظر گرفته می شود.

وام فرزند فقط به افرادی تعلق می گیرد که در سامانه تسهیلات اعتباری تکثیر بانک مرکزی ثبت نام کنند. این همان سیستم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است. پس از ثبت و تایید، روال آن مانند وام ازدواج است که مبلغ آن توسط بانک مرکزی مستقیماً به یکی از شعب بانک کارآفرینان واریز و در آنجا قابل پرداخت است.

متقاضیان واجد شرایط (پدران) برای متولدین پس از ۱ سال فروردین ۱۴۰۰ و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند می توانند درخواست خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند و چنانچه در مدت بازپرداخت کمک هزینه تولد فرزند دیگری از متقاضی متولد شود، کمک هزینه مذکور مطابق با شرایط این دستورالعمل ممکن است فرزند بعدی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا