ترندهای روز

تقویم نجومی امروز چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳/ تقویم همسران امروز

پایگاه خبری تحلیلی افق میهن (irtahlil.com):

امروز، ماه در برج ثور است.

مناسبت ها و احکام دینی و اسلامی

طبق روایات، چهارشنبه متعلق به امام موسی کاظم (علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام) است. امام جواد (علیه السلام) و امام هادی (علیه السلام).

امروز روز خوبی برای موارد زیر است:

به دنیا آوردن

باشد که کودک دوست داشتنی باشد و با مردم به خوبی معاشرت کند.

مسافرت رفتن: راه شما خیلی شدید است.

مسافرت رفتن

شما اشتهای بسیار قوی دارید.

عروسی و رابطه جنسی

امشب (پنجشنبه شب) به شدت از شما متنفر است.

حجامت و خون ریزی و فحشا

باعث مصونیت از ترس می شود.

اصلاح سر و صورت

باعث پشیمانی می شود.

ناخن گرفتن

خوب نیست، بی ادبی است.

تعبیر خواب

رویایی که امشب (سه شنبه شب) دیده می شود در آیه ۲۸ سوره مبارکه «قصص» توضیح داده شده است.

﴿﷽ قال ذلک بینى و بینک﴾

یک شخص مهم به رویاپرداز می آید.

مقاله خود را در این مضامین مقایسه کنید

به وقت استخاره روز چهارشنبه: از طلوع آفتاب تا ساعت ۱۲

از ساعت ۱۶:۰۰ تا شام آخر (زمان خواب)

چهارشنبه را ذکر کنید

یا عمر یا ولایت ۱۰۰ بار

خواندن بعد از نماز صبح ۵۴۱ مرتبه یا عالی که موجب عزت در دین می شود

نماز چهارشنبه

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله که شب را پوشش و خواب را مایه آرامش قرار داد و روز را طلوع آفتاب اگر مرا از قبرم برانگیختی سپاس و حمد. اگر چیزی او را جاودان ساختی، ستایشی جاودانی که پایانی ندارد و آفریده ها قابل شمارش نیست، خدایا حمد تو را اگر آفریدی، آباد کردی، مقدر کردی و مقدر ساختی و باعث شدی. مرگ تو را زنده کرد و بیمار بودی و شفا یافتی و شفا یافتی و شکست خوردی و بر تخت نشستی و از پادشاهی حمایت کردی.

به نام خداوندی که رحمتش بزرگ و مهربانی او جاودان است، حمد خدایی را که شب را مایه آرامش و خواب را مایه آرامش و روز را میدان مبارزه قرار داده است. که هرگز تمام نمی شود و به لطف بی نهایتی که موجودات از شمارش عاجز هستند، خدایا! همه ستايشها مخصوص توست كه آفريدى و تنظيم كردى و ميزان را تعيين كردى و امر كردى و زنده كردى و بيمار كردى و شفا دادى و شفا دادى و فرسوده شدى و عرش هستى را تسخير كردى و بر زمامدارى جهان غالب شدى.

تو را دعا می کنم مانند دعای کسی که وسعتش ضعیف است، حیله اش قطع شده، زمانش نزدیک است، امیدش به دنیا کم شده، و رحمتش آنقدر زیاد است که از آن فراتر می رود، غفلتش بزرگ است. . غفلت او بسیار، لغزش ها و لغزش هایش بسیار، و توبه او خالصانه در چهره شماست، پس بر محمد و خاتم الانبیاء و آل خدا درود فرست، پاک و نیکو هستند و مرا عطا کن. شفاعت محمد صلی الله علیه و آله و سلم و مرا از همراهی او محروم مکن که تو مهربانترینی. خدایا در روز چهارشنبه چهار چیز را به من عطا کن: قوت مرا در طاعتت، فعالیتم را در عبادتت، آرزوی ثواب تو، و زهد مرا در آنچه لازم است، چه دردناک است عذابت، تو به هر چه داری مهربانی. . آرزو کردن

من تو را مانند کسی می‌خوانم که وسیله‌اش ناکارآمد و راه درمانش شکسته و مرگش نزدیک است و آرزویش در دنیا ناکافی شده است و به رحمت تو نیاز مبرم دارد و از شکست و ناکامی بر حیرت او افزوده شده است. لغزش و سقوط زیاد شد و بازگشت او به سوی شما پاک شد. پس بر محمّد خاتم انبیا و خاندان پاک و پاکش درود فرست و شفاعت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را به من عطا کن و مرا از محرومیت از همنشینی با او ببخش، همانا تو خدایا مهربانترینند! در روز چهارشنبه چهار حاجت مرا برآورده کن: قوت مرا در طاعتت، نشاط مرا در خدمتت، آرزویم را در ثواب تو، و اکراه مرا در آنچه موجب عذاب دردناک تو می شود. همانا تو به هر که بخواهی مهربانی.

زیارت روز چهارشنبه امام کاظم، امام رضا، امام جواد و امام هادی (ع)

چهارشنبه به نام حضرت موسی بن جعفر، حضرت رضا، حضرت جواد و حضرت هادی علیهما السلام است. هنگام زیارت آن بزرگواران بگویید:

سلام بر تو ای رب اللّه سلام بر تو ای حجت های خدا سلام بر تو ای نور خدا در تاریکی های زمین سلام بر تو برکات خدا بر تو باد. خانواده ی خوب و پاک، پدر و مادرم فدای شما باد، شما خدا را خالصانه عبادت کردید و در خدا آنچنان که شایسته او بود جنگیدید تا لعنت خداوند بر شما دشمنان جن و انس نازل شد. آنها به سوی خدا و تو ای مولای من، ای ابوابراهیم موسی بن جعفر، ای مولای من، ای ابوالحسن علی بن موسی، ای مولای من، ای ابوجعفر محمد بن علی، ای مولای من، ای ابوالحسن علی بن محمد. من دوست تو هستم، تا به اسرار تو و کردار عمومیت ایمان بیاورم، در این روز تو که چهارشنبه است، میهمان تو هستم و به تو پناه می برم، مرا میزبانی کن و مرا با خانواده خوب و پاکت اجاره بده.

سلام بر شما ای دوستان خدا، سلام بر شما ای حجت های خدا، سلام بر شما، ای نور خدا در تاریکی های زمین، السلام علیکم، سلام بر شما، برکات الهی بر تو و بر خاندان پاك و پاك تو، پدر و مادرم، فداكارت، همانا خدا را خالصانه عبادت كردى و در راه خدا آنچنان كه سزاوار بود جهاد كردى تا مرگ تو را فرا گرفت، لعنت خدا بر دشمنانت از همه پريان و انسانها. از دشمنانت به درگاه خدا و تو بیزاری می جویم، ای ابابراهیم موسی بن جعفر، ای اباالحسن علی بن موسی، ای مولای من، ای ابا جعفر محمد بن علی، ای مولای من. ای اباالحسن علی بن محمد، من به تو نزدیکم، به پنهان و آشکار تو ایمان دارم، در این روز تو که چهارشنبه است، پذیرایی از تو می خواهم و به بارگاه تو پناه می برم، مرا بپذیر. و به خاطر خانواده پاک و پاک خود به من پناه بده.

استحاضه روز چهارشنبه

نام خداوند بخشنده

پناه می برم از شر ابن قطر.

و هر چه به دنیا می آید به خدای یگانه پناه می برم، از شر آنچه چشمانم دیده و ندیده پناه می برم.

سوگند به خدایی که بزرگ و برتر از شر کسانی است که از من کار سختی خواستند، درود خدا بر محمد و آل او باد.

و مرا در همسایگی خود و در قلعه مستحکم خود قرار ده، توانا، توانا، پادشاه، مقدس، فاتح.

سلام بر مؤمن مقتدر و آمرزنده

او خداست، او خداست، او خداست، او شریکی ندارد، محمد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم است.

تسبیح برای چهارشنبه

بسم الله الرحمن الرحیم کسى است که چهارپایان را با صداى آنها تسبیح مى گوید و آنها را تسبیح مى گوید.

منزه است پادشاه حق و آشکار، منزه است کسی که دریاها با امواج خود او را می ستایند، منزهی تو ای پروردگار ما، و منزه است کسی که فرشتگان آسمان او را تسبیح می دهند و به صدای او گوش فرا می دهند.

بزرگ خدایی است که در هر کلمه ای ستوده می شود، بزرگ آن است که عرش و اطراف و زیر آن را می ستاید، بزرگ است آن پادشاهی که تخت او را پر کرد، آسمان های هفت گانه و زمین های هفت گانه.

خداوند به تعداد تسبیح کنندگان اوست و ستایش به تعداد تسبیح کنندگان اوست و معبودی جز خدا به تعداد ستایش کنندگان او نیست. خدا رحمت کند، عدالت برابر با مستکبران،

و همانقدر از خدا طلب آمرزش می کنم که استغفار کنندگان از او طلب آمرزش کرده اند و هیچ قوت و قدرتی جز برای خداوند متعال به اندازه تسبیح کنندگان او نیست. آنهایی که گفته اند

و درود بر محمد و درود بر محمد. منزهی تو که معبودی جز تو نیست، اما دوآب در مراتع خود تسبیح دارند و وحوش در چمنزارهای خود و پرندگان در چراگاه خود و پرندگان در لانه خود.

دریاها با امواجشان و ماهی ها در آب هایشان و آب های نهرها و حیوانات موذی در آب هایشان تو را می ستایند.

منزهی تو که معبودی جز تو نیست، آن که بخیل نیست، ثروتمند، آن که نو را نمی کشد، آن که نمی خورد. الحمدالله الباقی الذی تسر-بال-بال-بقاع-الدائم لا یفنی العزیز الذی لا یزل الملک الذا-لا یزول.

الحمدلله، اما تو ندانی، ندانم، ندیده، گمراه کننده ای که نادانی.

سُبْحَانَکَ لَااللهَ الَّا أَنْتَ الْحَکیمُ الَّیَیَحِیفُ الرَّقِیبُ الَّذِیَ یَسْهُو الْمُحِیطُ الَ که خدا و شاهدی ندارد.

سُبْحانَکَ لَا ِالاَّا أَنْتَ الَّذِی لَا یُرامُ الْعَزِیزُ الَّذِی لَایُضَامُ الْسُّلْطَانُ الَّذِی لا ْلَبُ الْمُدْرِک. الَّذِی لَا یَعْجِزُ (البلد الامین، کفعمی، ذکر تسبیح الایام).

تجلیل از امام حسن مجتبی (ع) در روز چهارشنبه

منزه است کسی که حقایق دلها را بشناسد، منزه است کسی که تعداد گناهان را بشمارد، منزه است کسی که آنچه را در آسمانها پنهان است پنهان نمی دارد.

سبحان دانای اسرار، منزه است کسی که وزن ذره ای را در زمین و آسمان ها نگذارد که آشکار شود و باطن آن آشکار باشد، حمد و حمد. برای او باشد. (کتاب امام مجتبی (ع) روح قلب مصطفی (ع))

پاک و زیباست خدایی که اسرار دلها را می‌داند، پاک و زیبا کسی است که به تعداد گناهان می‌داند، پاک و زیبا کسی است که هیچ چیز در آسمان‌ها و زمین از نظرش پوشیده نیست، پاک و زیباست. کسی که اسرار را می داند و اسرار را می داند. پاک و زیبا کسی است که در زمین و آسمان چیزی از او پوشیده نباشد، پاک و زیبا کسی است که اسرار بر او آشکار شود و اسرار بر او آشکار باشد، پاک و زیباست خداست و حمد از آن اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا