ارزهای دیجیتال

تهاجم همه‌جانبه خریداران بیت کوین به سمت سطح 70 هزار دلار

به گزارش ایران تحلیل، در رویدادی جالب برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین به مرز ۷۰ هزار دلار نزدیک شد. روز شنبه، ارز دیجیتال با افزایش قابل توجه ۱.۵۰ درصدی مواجه شد و در حدود ۶۸۱۰۰ دلار معامله شد. این افزایش ارزش به دنبال رویدادهایی است که آینده ای صعودی را برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال نوید می دهد.

شور و هیجان معاملات با تصویب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با تصویب ۱۱ صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) و پیش بینی کاهش نرخ بهره جهانی آغاز شد. این عوامل با هم ترکیب شده اند تا امواج جدیدی از خوش بینی را در فضای ارزهای دیجیتال ایجاد کنند، سرمایه گذاران نهادی را جذب کنند و قیمت بیت کوین را به آستانه ۷۰۰۰۰ دلار نزدیک کنند.

نوسانات اخیر قیمت بیت کوین

با وجود کاهش جزئی قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۶۸۳۱۷ دلار از اوج خود، بازار ارزهای دیجیتال پر جنب و جوش باقی مانده است. تایید ETF های بیت کوین تنها خبری نیست که سروصدا به پا می کند. بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، می خواهد محصولات قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETP) را در صندوق تخصیص جهانی بلک راک ادغام کند. هدف این شرکت ایجاد پل بین سرمایه گذاران سنتی و دنیای دارایی های دیجیتال است که می تواند پذیرش بیت کوین در دنیای مالی را تسریع کند.

با توجه به هیجانی که در بازار وجود دارد، احتیاط نیز ضروری است. مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه گذاری Bitwise در مورد خطرات مرتبط با هیجان فعلی در بازار ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرده است. او اشاره می‌کند که عجله برای سرمایه‌گذاری در توکن‌های پرخطر، از جمله Maycoins و توکن‌های موضوعی هوش مصنوعی، می‌تواند منجر به ارزش‌گذاری بیش از حد شود. هوگان به سرمایه گذاران توصیه می کند که با احتیاط عمل کنند و تأثیر کلی بر ثروت خود را در نظر بگیرند، به خصوص در بازاری که در سال گذشته شاهد موارد متعدد کلاهبرداری بوده است.

پروژه جدید هنگ کنگ

پروژه Ensemble هنگ کنگ یکی از مهمترین موارد در فضای ارزهای دیجیتال است. این ابتکار توسط اداره پولی هنگ کنگ حوزه های سپرده های توکن شده و ارزهای دیجیتال اصلی بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می کند. هدف این پروژه تقویت مدیریت خزانه داری، تسویه بین بانکی و معاملات اوراق قرضه سبز از طریق نوآوری های دیجیتال است. این پروژه تعهد هنگ کنگ به رهبری در فناوری مالی را نشان می دهد.

سطوح مهم در پیش بینی قیمت بیت کوین

از آنجایی که بیت کوین در حدود ۶۸۰۰۰ دلار معامله می شود، تحلیلگران به دقت سطوح کلیدی معاملات را زیر نظر دارند. انتظار می رود مقاومت بیت کوین ۷۰۱۶۰ دلار باشد و پس از آن مقاومت قیمت بعدی ۷۴۳۸۱ دلار خواهد بود. در مورد پشتیبانی، سطوح قیمت ۶۶۳۰۵ دلار و ۶۳۲۶۵ دلار از نظر خریداران مهم در نظر گرفته می شود. شاخص های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) حاکی از ادامه روند صعودی بیت کوین است. به گفته بسیاری از تحلیلگران، تا زمانی که قیمت بالاتر از مرز ۶۸۰۰۰ دلار باقی بماند، این روند صعودی ادامه خواهد داشت.

به طور خلاصه، تحولات اخیر در چشم انداز ارزهای دیجیتال، از تاییدیه ETF گرفته تا منافع سازمانی قابل توجه، به آینده ای صعودی احتمالی برای بیت کوین اشاره می کند.

اخبار ارزهای دیجیتال را در صفحه ارزهای دیجیتال ایران تحلیل بخوانید.

سلب مسئولیت: برای همه روشن است که ورود به معاملات در هر نوع بازاری الزامی است دانش و تجربه کافی است. این گزارش از ایران تحلیل صرفاً در راستای تحلیل داده ها و اخبار مرتبط می باشد و این مجموعه هیچ گونه پیشنهادی برای هیچ نوع تراکنش به خوانندگان عزیز ارائه نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا