فناوری

حزب الله عراق: مذاکرات برای خروج آمریکایی‌ها دروغی دیگر است / عملیات جهادی ضد اشغالگران تا اخراج آخرین سربازشان ادامه می‌یابد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: گردان های حزب الله عراق به اخبار منتشر شده درباره مذاکرات دولت عراق و آمریکا در خصوص خروج اشغالگران این کشور از عراق واکنش نشان دادند.

ابوعلی العسکری، مسئول امنیتی گردان های حزب الله عراق در این خصوص گفت: عملیات جهادی علیه متجاوزان تا اخراج آخرین سرباز ادامه خواهد داشت.

بر اساس گزارش رسانه های عراقی، وی گفت: اگر دولت عراق بخواهد مذاکره کند، از نظر ما منعی وجود ندارد، هرچند معتقدیم این یکی دیگر از دروغ های آمریکایی هاست.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مذاکرات اولیه بین واشنگتن و بغداد برای پایان دادن به حضور نیروهای ائتلاف در عراق آغاز شده است.

به گفته این منابع، آمریکا پیش شرطی برای توقف حملات گروه های عراقی علیه پایگاه های خود قرار داده است.

در همین راستا CNN نیز گزارش داد: پیش بینی می شود به زودی مذاکرات واشنگتن و بغداد درباره آینده حضور نظامی آمریکا در عراق آغاز شود.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این باره گفت: عصر چهارشنبه سفیر آمریکا در بغداد با من دیدار کرد و پیام مهمی از سوی دولت آمریکا به دولت عراق ابلاغ کرد.

فواد حسین افزود: نخست وزیر و مقامات عراقی این پیام را به دقت بررسی و در ساعات آینده اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا