کشاورزی

در واردات گوشت گرم «رانت» وجود دارد

جناب آقای حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱ بهمن ماه) شورای اسلامی در اخطاریه قانون اساسی با اشاره به بند ۹ اصل ۳ مبنی بر تبعیض غیرقانونی اظهار داشت: این هشدار عمدتاً مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است.

در حال حاضر به ازای هر دلار ۱۵ میلیارد دلاری، ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای تامین کالاهای اساسی اختصاص می دهیم، همین رقم به واردکنندگان گوشت گرم نیز اختصاص دارد که باید هر کیلو گوشت قرمز حدود ۲۵۰ هزار تومان وارد کشور کنند، اما حدود ۴۰۰۰۰۰ تومن وارداتی هست که کرایه داره.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر در توزیع گوشت قرمز تبعیض وجود دارد. گوشت گرم وارداتی در تهران و در استان هایی مانند اصفهان و کرمانشاه توزیع می شود.

وی افزود: از سوی دیگر گوشت منجمد وارداتی عمدتاً در فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود و نقاط دورافتاده که فروشگاه های زنجیره ای وجود ندارد نمی توانند از این فرصت استفاده کنند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: قیمت گوشت گرم در نقاطی مانند حوزه بنده حدود ۷۰۰ هزار تومان در هر کیلو است که بارها در این زمینه به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا