اخبار اقتصاد ایران

رعایت حجاب در مراکز خرید و فروشگاه‌ها بر عهده متصدی واحد صنفی است

مدیرکل صنعت معدن و تجارت گیلان گفت: در راستای اجرای طرح نور; اصناف و صاحبان واحدهای صنفی نظارت جدی بر رعایت حجاب در مراکز خرید و فروشگاه ها را آغاز کرده اند.

ایران تحلیل، تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از فروشگاه های بزرگ اجرای دقیق «طرح نور با موضوع رعایت عفاف و حجاب» را ضروری دانست و گفت: رعایت حجاب و عفت عمومی در مراکز خرید و مسئولیت فروشگاه ها بر عهده مدیر اتحادیه می باشد. .

وی با تاکید بر رعایت ضوابط صنفی در محل کسب برای واحدهای صنفی که تحت نظارت اماکن عمومی هستند، هشدار داد: برخورد تنبیهی به صلاح عفت واحدهای صنفی نیست، بنابراین هر واحد صنفی فعال در سطح شهرستان دارای انجام برخی تعهدات به منظور اخذ جواز کسب. مقرر شده است که ملزم به رعایت آنها باشند و در غیر این صورت برای اعمال قانون به نیروی انتظامی معرفی خواهند شد.

مدیرکل صمت گیلان تصریح کرد: رعایت حجاب قانون و تخطی از قانون جرم است. هرکس قانون را رعایت نکند مرتکب جرم شده است. کشف حجاب برابر با قانون شکنی است و پلیس طبق قانون با قانون شکنان برخورد خواهد کرد. البته امیدوارم در حوزه اصناف و بازاریان پرتلاش گیلان شاهد قانون شکنی نباشیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا