فرهنگ و هنر

زمان اکران «شِرِک ۵»/ بازیگران در حال صداگذاری :: ایران تحلیل

تابستان ۲۰۲۶ شاهد بازگشت «شرک» در قالب پنجمین فیلم خواهیم بود.

به گزارش ایران تحلیل به نقل از ورایتی، دریم ورکس رسما اعلام کرد که «شرک ۵» در حال ساخت است و تاریخ اکران آن تابستان ۲۰۲۶ خواهد بود. بازیگران اصلی شرک، مایک مایرز، ادی مورفی و کامرون دیاز نیز بازگشتشان تایید شده است، اما هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا آنتونیو باندراس به عنوان گربه چکمه پوش بازخواهد گشت یا خیر.

فیلم Shrek 5 توسط والت دوران کارگردانی شده است. او در فیلم‌های «شرک ۲» و «شرک ۳» به‌عنوان نویسنده و هنرمند و در فیلم «شرک برای همیشه» به‌عنوان رئیس بخش داستان و همچنین صداپیشگی رامپلستیلتسکین فعالیت کرد. برد آبلسون دستیار کارگردان این فیلم خواهد بود.

ادی مورفی ماه گذشته اعلام کرد که ضبط این فیلم را آغاز کرده و قرار است در فیلمی بر اساس نقش شرک خود بازی کند.

مورفی گفت: از ماه گذشته کار بر روی «شرک ۵» را شروع کردیم. من اولین ضبط را انجام دادم و بقیه امسال این کار را انجام می دهند و کار ما تمام می شود. بنابراین «کوسه» اکران می شود و شخصیت الاغ یک فیلم جداگانه خواهد داشت. ما یک شرک می سازیم و بعد فیلم خر را می سازیم.

مجموعه “کوسه” شامل ۴ فیلم بلند است که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ اکران شدند. شرک اصلی، DreamWorks را به یک استودیوی قدرتمند با ۴۸۷ میلیون دلار در سراسر جهان تبدیل کرد. این فیلم همچنین برنده اسکار انیمیشن شد. شرک ۲ ۹۲۸ میلیون دلار فروخت و هر دو فیلم در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن برای نخل طلا به نمایش درآمدند. «شرک سوم» و «شرک برای همیشه پس از» با استقبال کمتری نسبت به دو فیلم اول مواجه شدند، اما به فروش جهانی ۸۱۳ و ۷۵۲ میلیون دلاری دست یافتند. پس از آن، ۲ اسپین آف «گربه چکمه پوش» به ترتیب ۵۵۵ و ۴۸۴ میلیون دلار فروخت و آخرین آن با نام «گربه چکمه پوش: آخرین آرزو» در دسامبر ۲۰۲۲ در سینماها اکران شد و نامزد دریافت جایزه اسکار شد. بهترین انیمیشن

موفقیت این فیلم باعث شد استودیو به طور جدی به فکر ساخت فیلم پنجم بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا