بانک و بیمه

سپرده‌گذاران و کارمندان «نور» نگران نباشند| تابلوی شعب تغییر می‌کند

به گزارش ایران تحلیل، طبق اعلام قبلی بانک مرکزی، این بانک در نظر دارد تا پایان سال تکلیف سه موسسه اعتباری و یک بانک را مشخص کند. بر این اساس موسسه اعتباری توسعه در ماه های اخیر رسما منحل شد.

با اعلام بانک مرکزی، موسسه اعتباری نورهم در راستای برنامه اصلاحی نظام بانکی کشور از امروز به بانک ملی ایران واگذار شد. بر این اساس سپرده ها، دارایی ها، تسهیلات، کارکنان و شعب موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران منتقل می شود.

فرشاد محمدپور با بیان اینکه بانک مرکزی از سال گذشته اقداماتی را در راستای برنامه اصلاح نظام بانکی و سیاست نظارتی و شفاف سازی نظام بانکی آغاز کرده است، گفت: رئیس این بانک نیز سال گذشته اعلام کرد: ابتدای امسال وی گفت: یکی از موضوعات مهمی که بانک مرکزی با آن درگیر است، اصلاح نظام بانکی است و از این رو در خصوص برخی نهادها اقداماتی انجام شده است.

وی ادامه داد: موسسه اعتباری نور سابق از روز شنبه به عنوان بانک ملی فعالیت می کند. سپرده گذاران، سپرده گذاران، شعب و کارکنان تسهیلات و دارایی های این موسسه همگی از روز شنبه تحت مدیریت بانک ملی قرار گرفته اند.

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به اینکه نیازی به اقدامی برای سپرده گذاران موسسه اعتباری نور سابق نیست، گفت: طی چند ماه گذشته مقدمات این امر را بررسی کرده و جلساتی در این خصوص در حال انجام است. در بانک مرکزی، بانک ملی و موسسه اعتباری نور سابق، تمامی پیش‌بینی‌ها در نظر گرفته شده و مشتریان، سپرده‌گذاران و وام گیرندگان اقدام خاصی انجام نمی‌دهند.

محمدپور با اعلام در نظر گرفتن یک دوره انتقال سه ماهه گفت: یک دوره انتقال سه ماهه را پیش‌بینی کرده‌ایم که طی آن سپرده‌گذاران تمام خدماتی را که قبلا دریافت کرده‌اند و حتی خدمات بیشتری را از طریق همان شعبه‌هایی که قبلاً متعلق به نور اعتبار بوده، دریافت خواهند کرد. موسسه.» پیگیری خواهد شد و پس از این دوره انتقال سه ماهه، مشتریان موسسه اعتباری نور دارای شماره حساب بانک ملی خواهند بود. اما در دوره انتقال این مشتریان از روز شنبه به عنوان مشتریان بانک ملی ایران محسوب می شوند. بنابراین شعب یکسان بوده و فقط تابلوها به “بانک ملی ایران” تغییر یافته است.

وی در خصوص وضعیت کارکنان موسسه اعتباری نور خاطرنشان کرد: کارکنان موسسه اعتباری نور از روز شنبه کارمند بانک ملی ایران هستند. بنابراین جای نگرانی برای کارکنان و سپرده گذاران موسسه اعتباری وجود ندارد. آرامش و امنیت کارکنان و مردم دغدغه اعضای نظام و به ویژه رئیس کل بانک مرکزی است. این اقدام برد-برد است و کارمندان از روز شنبه به بانکی مطمئن تر منتقل می شوند و بانک ملی از طریق موسسه اعتباری نور کمبود نیروی انسانی در ارائه خدمات به مردم را جبران می کند. زیرا این کارمندان معمولا جوان هستند و به طور متوسط ​​۱۲ سال سابقه حرفه ای دارند.

معاون نظارت بانک مرکزی در خاتمه خاطرنشان کرد: مشتریان در صورت مواجه شدن با مشکل می توانند از طریق سایت بانک مرکزی، بانک ملی ایران و خود موسسه اعتباری نور سابق این مشکلات را پیگیری کنند. خوشبختانه تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ شده و راه های ارتباطی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا