طلا و ارز

عقب‌نشینی قیمت طلای جهانی با صعود ارزش دلارقیمت جهانی طلا امروز کاهش یافت در حالی که پس از گزارش خیره کننده مشاغل آمریکا که امیدها به کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو را از بین برد، دلار افزایش یافت.به گزارش ایران تحلیل، قیمت هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۰۳۶ دلار و ۹۶ سنت رسید و قیمت هر اونس طلای آمریکا در ۲۰۵۳ دلار و ۵۰ سنت ثابت ماند. شاخص دلار آمریکا به بالاترین حد خود در هشت هفته اخیر رسید و این فلز گرانبها را برای سایر دارندگان ارز گرانتر کرد، در حالی که بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا به بالای ۴ درصد رسید.

آمارهای وزارت کار ایالات متحده نشان می دهد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه ۳۵۳۰۰۰ شغل افزایش یافته است که تقریباً دو برابر پیش بینی ۱۸۰۰۰۰ شغل توسط اقتصاددانان مورد نظرسنجی رویترز است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته ایده کاهش بهاره نرخ بهره را رد کرد اما ابراز اطمینان کرد که تورم به هدف ۲ درصدی بانک مرکزی بازخواهد گشت. سرمایه گذاران منتظر اظهارات چند سخنران فدرال رزرو در این هفته برای سرنخ های بیشتر در مورد کاهش نرخ هستند.

یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ژانویه با کاهش سفارشات جدید کندتر شد که نشان دهنده شروع کندی برای دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

به گزارش رویترز، در سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۲.۶۱ دلار در هر اونس، پلاتین با ۰.۳ درصد کاهش به ۸۹۳.۶۹ دلار و پالادیوم ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۳۹.۲۶ دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا