فناوری

فوری/ هزینه فرودگاهی ایرانیان برای سفر به این کشور صفر شد

ایسنا: پیشوایان آفونسو در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس از اعطای مجوز دولت سریلانکا به شرکت هواپیمایی ماهان برای پروازهای مستقیم ایران به این کشور خبر داد و گفت: این مجوز حدود دو تا سه ماه پیش صادر شده است. اما هنوز پروازها شروع نشده است. انجام نشده است و منتظرند رسانه ها این خبر را منعکس کنند تا این مهم انجام شود.

وی افزود: دولت سریلانکا نه تنها به شرکت هواپیمایی ماهان اجازه پرواز داد، بلکه به عنوان یک پیشنهاد اقتصادی، تمامی هزینه های فرودگاهی این شرکت هواپیمایی را برای پروازهای ایران به این کشور کاهش داد تا گردشگران ایرانی بتوانند بدون هزینه فرودگاهی به سریلانکا سفر کنند. . . این موضوع قطعا روی قیمت بلیط تاثیر خواهد گذاشت.

آپونسو در ادامه سریلانکا را کشوری توریستی دانست به طوری که در سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۲ میلیون گردشگر از این کشور دیدن خواهند کرد و گفت: این کشور بسته های گردشگری زیادی را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

سفیر سریلانکا در ایران ادامه داد: سریلانکا سه مدل بسته گردشگری برای افراد ثروتمند، متوسط ​​و کم درآمد ارائه می دهد تا همه افراد در هر سطحی بتوانند از این کشور دیدن کنند.

وی به ذائقه گردشگران ایرانی اشاره کرد و گفت: گردشگران ایرانی بیشتر علاقه مند به بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی سریلانکا هستند به همین دلیل پکیج هایی داریم که ویژه ایرانیان علاقمند به سفر به این مناطق است.

آفونسو یادآور شد: سریلانکا اگرچه کشوری مسلمان نیست اما به همه ادیان احترام می گذارد. ما در این کشور پیروان ادیان بودایی، مسیحی و مسلمان داریم، بنابراین وقتی مسلمانان به سریلانکا سفر می کنند، در همه جای کشور غذای حلال وجود دارد و باید در پکیج های توری که ارائه می شود به این موضوع توجه شود.

وی با بیان اینکه ایران و سریلانکا بدون ویزا هستند و سفر از ایران به سریلانکا یا بالعکس بسیار آسان است، گفت: این دو کشور آنقدر روابط خوبی با هم دارند که سریلانکا به راحتی می توانند به ایران سفر کنند.

سفیر سریلانکا در ایران در عین حال به ویزای سریلانکا برای گردشگران اشاره کرد و گفت: گردشگران ایرانی از شیراز، تهران، تبریز، مشهد و … با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه می شوند. جاذبه های سریلانکا و سفر به این کشور. انجام می دهند.

آفونسو در پایان درباره نمایشگاه گردشگری پارس که در شیراز در حال برگزاری است گفت: این نمایشگاه در سطح بین المللی برگزار شده است و نظر مثبتی در مورد آن دارم.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس از ۲۲ تا ۲۶ آذرماه در شیراز در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا