طلا و ارز

قیمت جهانی طلا امروز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳قیمت طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲۹۷ دلار و ۷۷ سنت در هر اونس رسید. قیمت طلا در بازار کامکس نیویورک با ۰.۵۵ کاهش به ۲۳۱۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۲۹۷ دلار و ۷۷ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا در اولین ساعات معاملات روز دوشنبه با وجود افزایش ارزش دلار در محدوده ۲۲۹۵ دلار قرار دارد. با کم رنگ شدن چشم انداز کاهش قریب الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو و اخبار مبنی بر اینکه بانک مرکزی چین خریدهای خود را در ماه می پس از ۱۸ ماه متوقف خواهد کرد، قیمت طلا به پایین ترین حد یک ماه اخیر رسید.

به گزارش افق میهن، آمار اشتغال آمریکا در ماه مه بهتر از حد انتظار بود، بنابراین معامله گران احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داده اند. بر اساس آمار وزارت کار آمریکا، فهرست حقوق بگیران بخش غیرکشاورزی این کشور در ماه می ۲۷۲ هزار نفر افزایش یافته است که بیش از ۱۶۵ هزار نفر ثبت شده در ماه آوریل است. در همین حال، نرخ بیکاری در ماه می از ۳.۹ درصد در آوریل به ۴ درصد افزایش یافت.

این اطلاعات باعث افزایش ارزش دلار می شود و افزایش ارزش دلار، خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران می کند.

احتمال کاهش نرخ بهره بازارهای مالی از سپتامبر در حال حاضر ۴۹ درصد است. این مقدار قبلاً ۶۸ درصد بود.

چین در پایان ماه می ۷۲.۸۰ میلیون اونس طلا خریداری کرده بود که نسبت به آوریل تغییری نکرده بود. ارزش ذخایر طلای چین در پایان ماه می به ۱۷۰.۹۶ میلیارد دلار رسید. این رقم در ماه آوریل ۱۶۷.۹۶ میلیارد دلار بود.

در میان سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۷۰ درصد افزایش به ۲۹.۶۵ دلار و پلاتین با ۰.۴۶ درصد افزایش به ۹۷۲.۲۴ دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا