اقتصاد جهان

قیمت جهانی طلا امروز 1403/03/05

به گزارش خبرگزاری افق میهن به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافته است، اما در آستانه بدترین عملکرد هفتگی خود در ۵ ماه و نیم گذشته قرار دارد. امیدها به اینکه فدرال رزرو آمریکا به زودی نرخ بهره را کاهش دهد کاهش یافته است.

قیمت هر اونس طلا با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۲۳۳۳ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت طلا در بازار کامکس نیویورک با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۲۳۵۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

طلا روز دوشنبه به رکورد ۲۴۴۹ دلار و ۸۹ سنت رسید، اما از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰ دلار از دست داده و هفتگی ۳ درصد کاهش یافته است.

جزئیات آخرین نشست فدرال رزرو که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که سیاست نرخ بهره بالا برای رسیدن به هدف تورم ۲ درصدی ادامه خواهد داشت.

معامله گران در حال حاضر تردید دارند که فدرال رزرو در سال جاری بیش از یک بار نرخ بهره را کاهش دهد و ۶۳ درصد انتظار دارند این اتفاق در ماه نوامبر رخ دهد.

نرخ بهره بالا هزینه ذخیره سازی طلا را به عنوان یک دارایی غیر سودآور افزایش می دهد و تمایل به خرید آن را کاهش می دهد.

علیرغم بی ثباتی موقعیت آمریکا در مورد نرخ بهره، قیمت طلا از ابتدای سال جاری به دلیل تقاضای بالا در چین و بی ثباتی ژئوپلیتیکی مداوم، ۱۳ درصد افزایش یافته است.

در میان سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۳۰.۵۰ دلار و پلاتین ۰.۸۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰۲۸.۱۵ دلار رسید.

انتهای پیام/۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا