طلا و ارز

قیمت طلای جهانی به ۲۵۰۰ دلار می‌رسد؟

تحلیلگران می گویند قیمت طلا به دلیل بی ثباتی در جهان به ۲۵۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.به گزارش ایران تحلیل، زمانی که بی ثباتی سیاسی و اقتصادی وجود داشت، سرمایه گذاران به سمت طلا فرار می کردند. طلا منبع امن سرمایه گذاری در مواقع بی ثباتی اقتصادی، بحران های بورس، درگیری های نظامی و بیماری های همه گیر است.

از این رو برخی تحلیلگران پیش بینی کرده اند که به دلیل بی ثباتی در جهان و تنش های ژئوپلیتیکی، جذابیت طلا به دلیل امنیت آن افزایش یافته و قیمت طلا به زودی به ۲۵۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

قیمت آتی طلا در هفته های اخیر ۳ درصد افزایش یافت و قیمت را به بالای ۲۰۰۰ دلار در هر اونس در روز سه شنبه رساند.

مارک نیوتن، تحلیلگر فنی بازار در یادداشتی که در Business Insider منتشر شد، نوشت: افزایش قیمت بزرگترین افزایش روزانه در این ماه و بزرگترین افزایش هفتگی از بهار، پس از بسته شدن قیمت ها در ۲۰۰۶ دلار در هر اونس بود. ثبت شده است.

قیمت طلا رکورد جدیدی ثبت کرد؟

به گفته نیوتن، «از نظر فنی، این تا حدودی مثبت است و من فکر می‌کنم طلا به یک رکورد جدید قیمت خواهد رسید».

به گفته این تحلیلگر، اگر سطح مقاومت ۲۰۸۰ دلار شکسته شود، نشان دهنده یک “شکست فنی قطعی” است. وی پیش بینی کرد که قیمت طلا با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت.

پیش‌بینی فنی من ۲۵۰۰ دلار در هر اونس است و با توجه به کاهش نرخ‌های بهره، چرخه‌های صعودی و درگیری‌های ژئوپلیتیکی ادامه دار، اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد.

این تحلیلگر وعده داد که این عدد (۲۵۰۰ دلار) لزوماً تا پایان سال به دست نخواهد آمد، اما یک “هدف نه چندان دور” است.

قیمت طلا از زمان جنگ غزه افزایش یافته است و انتظارات برای تشدید تنش ها و بی ثباتی باعث افزایش قیمت طلا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا