طلا و ارز

قیمت طلا و سکه امروز 16 آذر ۱۴۰۲ / انس و دلار، طلا را صعودی کردند

به گزارش ایران تحلیل، امروز پنجشنبه ۱۶ آذر قیمت طلا و سکه در زمان انتشار این خبر در حال افزایش است. قیمت طلا نسبت به ظهر دیروز کمتر و از قیمت روز گذشته بالاتر است. قیمت سکه همچنین در تمام سکه ها و قطعات افزایش یافته است. با وجود اینکه مثقال طلا نسبت به ظهر دیروز ارزان‌تر است، نسبت به آخرین نرخ روز گذشته روند صعودی را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت دلار روند افزایش یافت و حتی در عرض چند ساعت به وسط کانال ۵۰ هزار تومانی رسید. قیمت انس نیز امروز در حال افزایش است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی قیمت طلا در زمان نگارش این خبر دو میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۰۰ تومان است که نسبت به آخرین نرخ روز گذشته حدود هشت هزار تومان افزایش داشته است. در این ساعت دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود دو میلیون و ۴۸۲ هزار تومان ارزش داشت.

نرخ نقدی فعلی سکه امامی در زمان نگارش ۲۹ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان است. حدود ۸۷ هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته. سکه دیروز ۲۹ میلیون و ۱۵۹ هزار تومان معامله شد.

اما نرخ نقدی سکه بهار آزادی با ۹۷ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز گذشته که حدود ۲۵ میلیون و ۸۰۴ هزار تومان است معامله می شود. در این ساعت دیروز سکه بهار آزادی حدود ۲۵ میلیون و ۷۴۸ هزار تومان قیمت داشت.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در آخرین روز کاری هفته، نیم سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می شود. دیروز در عین حال قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. با این حال حباب نیم سکه حدود ۷ هزار تومان کوچک شده و اکنون روی ۳ میلیون و ۳۱۱ هزار تومان است.

همچنین ربع سکه امروز با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت روز گذشته با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می شود. دیروز در همین زمان قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. حباب ربع سکه نیز حدود ۲۳ هزار تومان رشد داشته و اکنون به ۴ میلیون و ۳۵۴ هزار تومان رسیده است.

سکه گرمی هم اکنون بدون تغییر نسبت به آخرین قیمت روز گذشته با قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله می شود. در این ساعت دیروز ربع سکه پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود. حباب این سکه نیز با افت حدود ۱۳ هزار تومانی دو میلیون و ۷۷۴ هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود ۲۳ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان معامله می شود. دیروز در همین ایام هر مثقال طلا ۱۰ میلیون و ۷۱۴ هزار تومان معامله شد.

ادامه روند افزایشی قیمت ها

قیمت جهانی طلا مانند دیروز در حال افزایش است. البته بازار طلای ایران بر اساس شرایط موجود در بازار دلار در ایران است نه تاثیر قیمت ها بر بازار جهانی طلا. با این وجود همین قیمت ها در بازار جهانی یکی از متغیرهای تاثیرگذار بر این بازار است. کارشناسان معتقدند این نسبت برای دلار ۷۰ درصد و برای طلای جهانی ۳۰ درصد است.

طلای جهانی در یک ماه بازدهی مثبت داشته و در ۳۰ روز گذشته حدود ۳.۹ درصد افزایش قیمت داشته است.

امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی در حال افزایش است. اونس در حال حاضر به حدود ۲۰۳۴.۶۵ دلار آمریکا رسیده است که به معنای افزایش حدود ۰.۳۶ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در بازار داخلی این روزها تحت تاثیر قیمت ارز و توسعه بازار انس دستخوش نوساناتی است. امروز در حالی که هر دو روند صعودی دارند، بازار داخلی طلا نیز برخلاف روز گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است.

کارشناسان و فعالان بازار طلا با اشاره به ادامه رکود در این بازار و همچنین تلاش بازارساز برای کنترل قیمت دلار، احتمال افزایش شدید قیمت طلا و سکه را نمی دانند. در عین حال به نظر آنها باید منتظر حرکت های قیمتی انس باشیم.

بررسی دو گزارش پیش بینی طلا و سکه و پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ پیشنهاد می شود.

گزارش های بیشتر در صفحه خبر طلا و ارز خواندن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا