طلا و ارز

قیمت طلا و سکه امروز 7 آذر ۱۴۰۲ / تداوم رکود در بازار

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز سه‌شنبه ۷ آذر، تا لحظه تنظیم این خبر طل و سکه یکسانی ندارد. قیمت طلا در کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اندکی روندی دارد. اما قیمت سکه امامی و بهار آزادی حدود ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. قطعات سکه به غیر از سکه گرمی اما کاهشی هستند.

امروز قیمت دلار روند ثابتی نسبت به روزهای گذشته دارد اما با وجودی که همچنان در کانال ۲ هزار دلاری است اما در این لحظه کاهش می یابد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، با حدود پنج هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، دو میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان می شود. دیروز در همین ساعت طلای ۱۸ عیار، حدود دو میلیون و ۴۳۷ هزار تومان قیمت داشت.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی و ۲۸ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان است. حدود ۹۸ هزار تومان بیشتر از آخرین میزان روز گذشته. دیروز سکه در همین ساعات، ۲۸ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان پول می‌شد.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با ۹۸ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین روز گذشته، حدود ۲۵ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان می‌شود. دیروز در همین ساعات، سکه بهار آزادی در حدود ۲۵ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان قیمت داشت.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در چهارمین روز هفته، نیم سکه با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به آخ قیمت آن ۱۵ تا ۲۰۰ یورو است. قیمت ۱۵ تا ۲۳۵ حباب نیم سکه اما با حدود ۱۷۸ هزار تومان کاهش، روی سه میلیون و ۲۲۸ هزار تومان مسکن است.

همچنین امروز ربع سکه، با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذ قیمت ۱۰ تا ۲۵۰ یورو است. قیمت ۱۰ تا ۲۹۰ یورو. حباب ربع نیز با حدود ۱۱۶ هزار تومان کاهش، به چهار میلیون و ۲۵۹ هزار تومان رسیده است.

در این میان، سکه گرمی با ۴۵ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گ قیمت ۷۹۵ یورو است. دیروز ظهر در همین ساعات، سکه قیمت دا شت. حباب این سکه نیز با حدود ۱۰ هزار تومان افزایش، دو میلیون و ۸۴۴ هزار تومان افزایش یافته است.

هر مثقال طلا نیز با حدود ۱۳ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذش ته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۵۳ هزار تومان می‌شود. دیروز در همین ساعت هر مثقال طلا ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان پول می‌شد.

کاهش قیمت انس

قیمت جهانی طلا، بر خلاف روزهای گذشته اندکی روند نزولی دارد. بازار طلای ایران بیشتر از اینکه چه تاثیری بر قیمت‌ها در بازار و هانی طلا داشته باشد، بر اساس شرایط بازار دلار در داخل ایران می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از تجربیات بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. قیمت ۷۰.۰۰۰.۰۰۰ جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماه بازدهی مثبت دارد و در ۳۰ روز گذشته حدود ۰.۹۹ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز اما قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی کاهش می یابد. اونس این به معنای رشد حدود ۰.۰۱ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیشبینی قیمت طلا و سکه

این روزها با افزایش قیمت انس به کانال دو هزار دلاری، شرایط باز ارز در ایران به گونه‌ای است که نوسانات شدیدی در بازار طلای داخلی رخ نمی‌دهد و البته رکود نیز همچنان در این حوزه تداوم دارد.

این موردی است که در بازار تغییری نکرده است. در نتیجه احتمال تغییر شارپی در این بازار بسیار پایین است. (برای مطالعه بیشتر در این مورد، پیش بینی قیمت طلا و سکه ۷ آذر ۱۴۰۲ را بخوانید.)

برای اطلاعات بیشتر، مطالعه دو گزارش پیش بینی طلا و سکه و قیمت طلا و سکه ۷ آذر ۱۴۰۲ پیشنهاد می‌شود.

گزارش های بیشتر در صفحه اخبار طلا و آرزو بخوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا