بانک و بیمه

پرداخت وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد برای اولین بار در بانک سینا اجرا شد

به گزارش ایران تحلیل به نقل از بانک سینا، شهرام نادری مدیر امور بانکداری اجتماعی بانک سینا در نشست خبری تشریح و معرفی طرح قرض الحسنه آفتاب اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ با تصویب هیات مدیره بانک، اجرای طرح تحول بانک سینا، «بانکداری اجتماعی» به عنوان یکی از زیرمجموعه های این طرح که مربوط به تسهیلات قرض الحسنه است، راه اندازی شد.

نادری خاطرنشان کرد: بانک سینا در تیرماه امسال با اعطای انواع وام قرض الحسنه از جمله آفتاب و چشمه گام جدیدی در پرداخت تسهیلات برداشت تا بتواند مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کند و با ارائه راهکاری برای کمک رسانی به گروه های مختلف جمعیتی از طریق این بانک اقدام کند. سبد محصولات خود را بیشتر توسعه دهد.

وی در تشریح طرح قرض الحسنه آفتاب گفت: در طرح آفتاب متقاضیان با افتتاح سپرده قرض الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان بر اساس میانگین مدت یک تا دوازده ماهه و بازپرداخت ۶ تا سقف دریافت می کنند. ۴۸ ماه با کارمزد «صفر درصد».

نادری با تاکید بر اینکه بانک سینا اولین بانکی است که وام قرض الحسنه بدون کارمزد را در نظام بانکی کشور معرفی کرد، گفت: وام قرض الحسنه با کارمزد صفر یکی از اصول بانکداری اسلامی و نماد اصلی سنت قرض الحسنه است که در طرح آفتاب اجرا می شود. آمده است

مدیر امور بانکداری اجتماعی بانک سینا تصریح کرد: برای بهره مندی مردم از وام قرض الحسنه بانک آفتاب سینا، داشتن حساب قرض الحسنه با حداقل موجودی ۵۰ هزار تومان کافی است.

نادری در ادامه اذعان داشت: مخاطبان این وام، مشتریان واقعی و موسسات حقوقی هستند و متقاضیان برای دریافت این وام در چارچوب قوانین بانک مرکزی نیازمند ضامن هستند.

مدیر امور بانکداری اجتماعی بانک سینا، امکان واگذاری امتیاز این وام را از ویژگی های جذاب این طرح عنوان کرد و گفت: در طرح آفتاب، امکان اخذ وام برای اقشار مختلف به ویژه در نظر گرفته شده است. امکان واگذاری این وام به بستگان درجه یک متقاضی وجود دارد، بنابراین دارنده وام می تواند با تکمیل فرم انتقال امتیاز، امتیاز دریافت وام را به پدر، مادر، همسر، فرزندان و خواهر و برادر خود منتقل کند. همچنین کارفرمایان می توانند با ارائه مدارک مناسب و تکمیل فرم انتقال امتیاز وام، امتیازات وام خود را به کارکنان زیرمجموعه انتقال دهند.

نادری در پایان راه اندازی طرح قرض الحسنه آفتاب افزود: ضریب تسهیلات اعتباری از ۱ تا ۱۲ ماه و مدت بازپرداخت بسته به مدت سپرده گذاری از ۶ تا ۴۸ ماه متغیر است.

مدیر امور بانکداری اجتماعی بانک سینا با بیان اینکه کارمزد طرح چشمه ۲ درصد کارمزد سایر محصولات بانکداری اجتماعی این بانک است، گفت: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند بر اساس میانگین حساب های خود از طرح چشمه استفاده کنند. “

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بانک سینا از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات فقرزدایی در حوزه های معیشتی و اشتغال زایی پرداخت کرده است که این سیاست در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

نادری با اشاره به روند رو به رشد بانکداری دیجیتال در بانک سینا گفت: توسعه بانکداری دیجیتال یکی از راهبردهای اصلی بانک در برنامه تحول سه ساله است که در سال اول این طرح با انجام امور مالی انجام می شود. Activity smarter دارای اکوسیستمی از محصولات فناورانه و خلاقانه تحت عنوان سرزمین هوشمند سینا است و توانسته پلتفرم سیپات را به عنوان محصول برتر در نهمین نمایشگاه تراکنش ایران معرفی کند.

گفتنی است پلتفرم سیپات یک سامانه پشتیبانی هوشمند ویژه برای ارائه خدمات بانکداری اجتماعی به گروه های مشتریان است که توسط سازمان های پشتیبانی راه اندازی شده است.
بستر سیپات این بانک را قادر می سازد تا بدون مراجعه به شعب به نیازمندان مناطق محروم کشور کمک رسانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا