طلا و ارز

پیش‌بینی قیمت دلار 16 دی 1402 / اثر هیجانی اخبار از بازار ارز تخلیه شد؟

تجارتنیوز می دهد:


قیما پله صعود کرد. علاوه بر بازار ارز سایر بازارهای مالی نیز این افزایش قیمت را تجربه ک ردند. برخی از تحقیقات اقتصادی این رشد بازارها را مقطعی می‌دانند و معتقدند با شرایط سیاسی، باعث کاهش قیمت دلار در شروع هفته سوم می‌شوند. دی بود.به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار هفته دوم دی بازدهی مثبت به کار خود پایان داد و این رشد بازدهی متاثر از اخبار امساعد در خصوص بمب‌گذاری تروریستی در کرمان رخ داد. در غیر این صورت روند بازار به غیر از پایان هفته مانند ماه‌های گذشته تغییر قیمت قابل توجهی نداشت. در آخرین روز یک هفته اخیر دلار با قیمت ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان پرداخت شد و به روز چهارشنبه رشد ۶۵۰ تومانی پرداخت.

برخی از بررسی های اقتصادی با توجه به برجام دی خبر حادثه تروریستی در گلزار شهدای کرمان بود. آنها این رخداد را مشابه جنگ غزه می‌دانند که منجر به ورود قیمت دلار به کریدور ۵۰ هزار تومان می‌شود و می‌گویند قیمت دلار طی سه روز حدود سه هزا ر تومان بالا رفت، اما در مدت کوتاهی دوباره به کف کانال ۵۰ هزار تومان برگشت.

آرزو به بهانه تورم

در روزهای اخیر رئیس‌کل بانک مرکزی از افزایش ذخایر ارزی کشور و بانک مرکزی خبر داد و تاکید کرد که ثبات در بازار ارز ادامه دارد. همچنین فرزین بر ادامه تثبیت و ثبات اقتصادی در بازار ارز، روند کاهش نرخ رشد نقدینگی و به منظور رسیدن به تورم پایه پولی است.

با این تصورات اقتصادی، دلار ماه‌ها را می‌دانند، سیاست‌های ارزی بانک مرکزی با هدف رسیدن به هدف، فریز شده است و این فنر است که مورد قبول پولی کشور نیست، جایی رها می‌شود.

گفتنی است مولوی تحلیلگران اقتصادی در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز گفته‌اند اگر بخواهیم واقعیت‌های کف بازار را ببینیم، در بسیاری از حوزه‌ها این هستند که فعالان کسب و کار در تخصیص هستند و آرزو می‌کنند با مشکل روبر و هستند و چرخه‌های عملیاتی آنها، در حال حاضر. شدن است . به نظر می‌رسد که سال‌های پیاپی، با کنترل در وزارت صمت و همچ نین نحوه تخصیص ارز در بانک مرکزی، به‌شدت سرکوب شده است. از ابتدای امسال تا انتهای امسال نزدیک به هزار و ۸۰۰ هزار میلیارد توم آن خلق نقدینگی دارد. با دلار ۵۰ هزار تومانی، این نقدینگی در حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیارد دلار را می‌کند.

مولوی متوسط ​​قیمت دلار را ارقامی در حدود ۴۹ تا ۵۰ تومان می‌داند و هزار می‌داند: «آنچه به آن تثبیت ارز است. بنابراین بر اساس قیمت دلار در همین مقدّس، از ابتدای سال پیش بینی بود. اگر تورم در ایران حدود ۴۰ درصد و در آمریکا سه درصد باشد، مابه‌التفا آن ۳۷ درصد می‌شود و متوسط ​​ارزش ریام زش می‌شود.»

احتمال برگشت دلار به کف ۵۰ هزار تومانی هست؟

با این وجود به نظر می‌رسد برای هفته پیش‌رو دلار در محدوده قیمت‌های ۵۰ تا ۵۱ هزار تومانی با نوسانی محدود می‌شود.

گفtnی yst rhruز پnجشnbhe قیmet delara adder bahahareha hhemsaیhehehhehehhehhehhehhehhehhehhehhehhehhe. دع هاته باههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههرررررررررررررررررررررانانانانانانانانانانانانانانانانانانانعانعانعانعانانانانانانانانانانانانانتتترتر ب ادامه هرهم هر ب ب هررتمت ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب بع ب ادامه ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب دلار سلیمانیه رشد ۴۰۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۱ هزار تومان معامله شد. درهم امارات با ۱۷۰ تومان افزایش روی قیمت ۱۴ هزار و ۲۰ تومانی ایستاد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و آرزو بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا