طلا و ارز

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 19 فروردین 1403

به گزارش ایران تحلیل:


قیمت طلا و سکه در آغاز معاملات هفته سوم فروردین در یک روند متعادل بازگشایی نشد. قیمت طلا با افزایش قیمت دلار و اونس طلای جهانی همزمان شد و قطعات سکه با کاهش قیمت برخی قطعات تغییر کانال داد. برخی معامله گران برگزاری شانزدهمین حراج شمش را دلیل روند نزولی قیمت سکه می دانند.به گزارش ایران تحلیل، قیمت طلا و سکه اولین روز هفته را با روندی نامتعادل آغاز کرد. قیمت طلا در روز شنبه با افزایش تدریجی همراه بود و همین موضوع، مثقال را وارد کانال ۱۶ میلیون تومان کرد، اما با ادامه معاملات، این افزایش قیمت تعدیل شد و این میزان طلا دوباره به کانال پایین سقوط کرد. علاوه بر این، قیمت سکه کاهش یافت و قطعات سبکتر با افت میلیونی به کانال پایین بازگشتند.

اسکرین شات 6 آوریل 2024 در 5:30:23 ب.ظ

برخی از معامله گران انتظار دارند که شانزدهمین حراج استاندارد شمش طلا در روز یکشنبه نوزدهم برگزار شود فروردین ۱۴۰۳ دلیل فروریختن حباب و متعاقب آن کاهش قیمت قطعات سکه است. لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مطلب، انس گلد گلد نیز با قیمت ۲۳۲۹ دلار معامله می شود و ۵ دلار افزایش یافته است.

سکه بهار از کاهش قیمت جان سالم به در برد

سکه امامی روز شنبه ۱۸ فروردین با قیمت ۴۵ میلیون و ۱۰۶ هزار تومان معامله شد و ۷۰۲ دلار کاهش را به ثبت رساند. قیمت سکه بهار نیز با ۲۰ هزار تومان کاهش به ۴۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید.

لازم به ذکر است در اولین روز معاملاتی هفته، قیمت نیم سکه با کاهش یک میلیون تومانی کانال ۲۸ میلیون تومانی را از دست داد و در انتهای کانال ۲۷ میلیون تومان معامله شد. ربع سکه نیز با افت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی دو کاناله سقوط کرد و ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه گرمی روز شنبه با افت ۴۰۰ هزار تومانی به ۸ میلیون تومان رسید.

حباب سکه خالی شده است

حباب سکه در روز پنجشنبه نزولی بود. حباب سکه امامی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سکه بهار یک میلیون و ۱۶۸ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۵۹۹ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۴۴۶ هزار تومان کاهش یافت.

برای گزارش های بیشتر به صفحه طلا و ارز مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا