طلا و ارز

پیش بینی قیمت طلا و سکه 7 آذر 1402 / جهش طلای جهانی بازار طلا را حرکت می‌دهد؟

گزارش ایران تحلیل;
افزایش نسبی قیمت دلار و طلای جهانی امروز منجر به افزایش قیمت طلا و انواع سکه در پایان معاملات امروز شد. آیا این روند صعودی برای طلا و سکه ادامه خواهد داشت؟ آیا جهش جهانی طلا در آغاز هفته معاملاتی بازار طلا را متزلزل خواهد کرد؟به گزارش ایران تحلیل، معاملات بازار طلا امروز با روند نزولی از سر گرفته شد. قیمت انواع طلا و سکه تا اواسط روز کاهش یافت اما به محض اینکه معاملات پشت خطی قیمت دلار را در مسیری صعودی قرار داد، قیمت این فلز گرانبها نیز افزایش یافت. این روند به ویژه با افزایش قیمت جهانی طلا در آغاز هفته معاملاتی در بازارهای بین المللی تقویت شد.

بر این اساس تا پایان معاملات امروز قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به دو میلیون و ۴۴۱ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۸ عیار به سطح ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید.

شایان ذکر است که با آغاز بازارهای بین المللی، قیمت جهانی طلا در مسیر صعودی قرار گرفته و تا سطح ۲۱۳۰ دلار صعود می کند. در عین حال بررسی معاملات پشت خط دلار نیز نشان از تلاش روزافزون برای افزایش قیمت دلار دارد. بر این اساس کارشناسان بازار طلا و ارز پیش بینی می کنند که افزایش بیشتر این دو بال قیمت طلا و سکه چشم انداز سرمایه گذاری را تقویت کرده و منجر به رشد تقاضا در بازار طلا و سکه شود. بنابراین باید فردا و روزهای آینده به دلار و طلای جهانی توجه کنید.

قیمت انواع قطعات سکه

قیمت سکه امامی در پایان معاملات امروز بازار طلا به ۲۸ میلیون و ۹۶۲ هزار تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی ۲۵ میلیون و ۷۰۲ هزار تومان بود. قیمت نیم سکه طلا ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و ربع سکه طلا ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود.

برای گزارش های بیشتر به صفحه طلا و ارز مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا