طلا و ارز

پیش بینی نرخ ارز در روزهای آینده/ قیمت دلار تا چه عددی پایین می‌آید؟یک کارشناس اقتصادی پیش بینی کرد با کاهش تنش های سیاسی، دلار به محدوده ۵۲ تا ۵۳ هزار تومان بازگردد.به گزارش ایران تحلیل، اگرچه قیمت دلار در بازار آزاد تا حدود ۵۵ دلار کاهش یافته است، اما کارشناسان معتقدند بازار انتظارات تورمی را کاهش می دهد.

محمدصادق الحسینی در یادداشتی در اینترنت با اشاره به کاهش قیمت دلار در بازار نوشت: همانطور که گفته شد با کاهش تنش های سیاسی، دلار به محدوده ۵۲ تا ۵۳ باز می گردد. هزار تومان

وی خاطرنشان کرد: من همیشه گفته ام هرگز به تحلیل تکنیکال اعتماد نکنید، مبنای اقتصادی ندارد. تکنسین ها گفتند دلار از ۵۶ هزار تومان بالاتر می رود، سپس به ۶۴ هزار تومان می رسد.

کامران سلطانی زاده دبیرکل سابق انجمن صرافی ها نیز در اظهارنظر اخیر خود درباره بازار ارز گفت: افزایش تعداد صرافی های درگیر در عرضه می تواند در کنترل بازار موثر باشد. همچنین حضور روزافزون صرافی های غیربانکی در حوزه سامانه نیما به دلیل مازاد عرضه این سامانه ممکن است روند بازار را معکوس کرده و خریداران را بیش از پیش مستأصل کند و همچنین فروشندگان را مجبور به فروش کند.

کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی

سلطانی زاده ادامه داد: همه معامله گران و خریداران این روزها مطمئن بودند که بانک مرکزی بازار را مدیریت می کند و شروع به استفاده از چوب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا