اخبار اقتصاد ایران

چه خبر از واریز سود مرحله سوم سهام عدالت؟ :: ایران تحلیل

در حالی که تا پایان شمارش معکوس می کنید خرداد آغاز شده اما پرداخت سود مرحله سوم سهام عدالت همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش ایران تحلیل، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در اردیبهشت ماه در واکنش به تاخیر شرکت ها در واریز سود به حساب صمت از آغاز خرداد سود مرحله سوم سهام عدالت به حساب صاحبان سهام واریز می شود.

وعده وزیر اقتصاد برای واریز ۱۰۰ درصد سود سهام عدالت

وزیر اقتصاد در اولین روز خردادماه همزمان با خاکسپاری ابراهیم رئیسی در یک برنامه تلویزیونی به تشریح اقدامات هیات دولت بر اجرای وعده ها تاکید کرد و گفت: سود مرحله سوم بدون شک سهام عدالت تا پایان دولت سیزدهم به حساب سهامداران واریز خواهد شد. .

در حالی که کمتر از ده روز تا پایان خرداد ماه باقی مانده است، هیچ یک از شرکت هایی که قرار بود سود سهام عدالت را به حساب صمت واریز کنند، هنوز به تعهد خود عمل نکرده اند و پرداخت فاز سوم سهام عدالت همچنان در هاله ای از بلاتکلیفی است. .

شرکت ها هنوز سود را به حساب صمت واریز نکرده اند

ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار دیروز ضمن تشریح آخرین جزئیات پرداخت سود مرحله سوم حقوق صاحبان سهام، گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده تعدادی از شرکت ها هنوز اقدام نکرده اند. سود سهام را به طور کامل پرداخت کرد. لیست و اطلاعات این شرکت ها را برای رسیدگی به کمیته تخلفات ارسال کرده ایم.
برخورد با شرکت های متخلف

پیش از این رئیس سازمان بورس و وزیر اقتصاد اعلام کرده بودند در صورت سرپیچی از قول شرکت ها با آنها برخورد خواهد شد اما پس از سه ماه شرکت ها اعلام کردند که وضعیت نقدینگی خوبی ندارند و آن چرا سود واریز نشد

پیگیری وضعیت سهام عدالت از طریق سامانه

بسیاری از سهامداران تصور می کنند که تاخیر در پرداخت سود سهام عدالت به دلایلی از جمله حذف آنها از لیست سهامداران است.

بر اساس اطلاعیه سپرده گذاری مرکزی، سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به آدرس www.sahamedalat.ir در دسترس عموم است تا از طریق آن به راحتی به جزئیات و اطلاعات مربوط به سهام خود دسترسی داشته باشند. از جمله مشاهده دارایی های سهام عدالت. .

روش آزادسازی سهام

همچنین در صورت تمایل افراد امکان استفاده از سامانه سهام عدالت برای آزادسازی سهام خود را دارند. از سال ۲۰۱۹، امکان فروش سهام خود برای صاحبان سهام فراهم شد. بنابراین در حال حاضر صاحبان این سهام حق نگهداری سهام را دارند و می توانند آن را بفروشند و واگذار کنند.

استعلام وضعیت سهام عدالت با کد ملی

برای دریافت استعلام سهام با کد ملی فقط داشتن کد سجام کافی است. کاربران بازار سرمایه برای دسترسی به اطلاعات باید وارد سایت صمت به نشانی www.csdiran.ir شوند. سپس وارد پورتال یکپارچه ذینفعان شوید و ثبت نام کنید. پس از تکمیل اطلاعات کاربران می توانند با کد ملی و رمز عبور وارد پنل کاربری خود شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا