اخبار اقتصاد ایران

اطلاعیه بنیاد شهید درباره واردات خودرو برای جانبازان 50 درصد و بالاتر

rnشروع ثبت نام جانبازان خودروهای وارداتی

از امروز (چهارشنبه ۴ بهمن ماه)، ثبت نام خودروهای وارداتی برای ایثارگران واجد شرایط آغاز می شود و این افراد می توانند طبق زمان بندی اعلام شده ظرف ۹ روز نسبت به ثبت نام خودروی وارداتی مورد نظر خود اقدام کنند.

ایران تحلیل، اداره مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص واردات خودرو جانبازان ۵۰ درصد به بالا اطلاعیه شماره یک صادر کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

با توجه به برگزاری سلسله جلساتی در خصوص اجرای فرآیند واردات خودرو جانبازان سرافراز ۵۰ درصد به بالا با هماهنگی وزارت دفاع، تصمیمات ذیل اتخاذ شد:

۱- به منظور انجام ثبت نام اولیه و انتخاب خودروهای وارداتی قابل عرضه توسط شرکت های واردکننده خودرو، سامانه ثبت نام جانبازان از ۴ بهمن ماه در دسترس خواهد بود.

۲- در مرحله اول به ایثارگران واجد شرایط از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

۳- ثبت نام جانبازان در ۳ سطح جانبازی شامل جانبازان ویژه ۷۰ درصد با سقف ارزش خودروهای وارداتی تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد با سقف ارزش گذاری ۳۰ هزار یورو و جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد با سقف مبلغ ۲۵ هزار یورو به ترتیب از چهارم تا پنجم برای سطح یک و از ششم تا هفتم برای سطح ۲ و از هشتم تا دهم بهمن ماه برای شرکت کنندگان سطح سوم انجام می شود.

۴- ویرایش ثبت نام و انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه به مدت ۳ روز برای ایثارگران واجد شرایط فعال خواهد بود.

۵- بدیهی است ثبت نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه واردات قطعی نبوده و مراتب بعدی از طریق مراجع ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.

۶- آدرس سایت مرحله مقدماتی ثبت نام به شرح زیر اعلام می گردد.
Janbazan.saleauto.ir

۷- ایثارگران باید در بازه زمانی تعیین شده مجاز به ثبت نام در سامانه باشند.

شایان ذکر است چنانچه جانبازی پس از تاریخ ۱۰/۰۲/۱۳۹۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران) به هر نحوی از تسهیلات ماده ۴۵ (خودروی داخلی یا خارجی) بهره مند شده باشد مشمول واردات خودرو نخواهد بود.

همچنین در صورتی که طی مراحل ثبت نام و انتخاب خودرو مشخص شود که جانباز واجد شرایط از تسهیلات ماده ۴۵ استفاده کرده است، از لیست معرفی شده خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا