اخبار اقتصاد ایران

باید میزان پایداری شبکه در گیلان افزایش یابد | کاهش شکایات مردم محسوس نیست

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه پروژه فیبر نوری در استان های قم و گلستان به طور کامل اجرا شده است، گفت: بیش از ۱۰ استان کشور تا پایان سال ۱۴۰۳ به طور کامل تحت پوشش این قرار می گیرد. طرح قرار می گیرند.

ایران تحلیل به نقل از ایرنا، امیر لاجوردی روز پنجشنبه در سفر به استان گیلان به منظور بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های ارتباطی، به خبرنگار ایرنا گفت: این وزارتخانه در نظر دارد تا پایان سال حدود ۱۴ هزار خانوار ایرانی را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد.

وی یکی از پروژه های مهم ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای اجرای فیبر نوری منازل و کسب و کارها اعلام کرد و افزود : گیلان تراکم جمعیتی بالا و شهرهای بسیاری دارند که بارندگی های زیادی برای اجرای پروژه فیبر نوری را انجام می دهند. سخت و سخت کرده است.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طبق هدف انجام این وزارتخانه شهر رشت در خردادماه و کل استان گیلان تا شهریور ۱۴۰۳ پوشش فیبر نوری می‌رود.

عنوان وی کرد: ایجاد این طرح به اجرای پیش شرط پروژه توسط وزارت ارتباطات و اطلاعات و مدیران استانی، پروژه جدی مجری اپراتور منتخب و پیگیری، همکاری و مساعدت مسئولان، شهرداران و مدیران شهری استان نیاز دارند تا از بین بروند.

وی اضافه کرد: هم اینک ۹۴ درصد از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات مرتبط است که باید تا دهه فجر امسال به ۱۰۰ درصد برسد.

لاجوردی به مشکلاتی که استان گیلان در بخش ارتباطی دارد، اشاره کرد و افزود: شاید در سرعت و کیفیت اینترنت وضعیت شکایات کاهش یابد اما محسوس در سطح استان گیلان باید سالی ۱۵ درصد شکایات مردم کاهش یافته و میزان پایداری شبکه در این استان افزایش یابد. .

وی اظهار کرد: در گیلان به دلایل مختلف از جمله حفاری ها، قطع برق، برق، کابل ها و سایر مشکلات در بخش قطعی اینترنت وجود دارد که در حال حاضر برای کاهش هزینه ها در انتخابات اسفندماه سال جاری است. گذشته مدیران استانی ثبت رکورد بی نظیری ثبت کننده و پوشش صددرصدی در سطح استانی بود و ۹۹ درصد استعلامات انتخابات به صورت برخط انجام شد.

مدیر کل ارتباطات و فناروی گیلان نیز گفت: در حوزه ارتباطات سیار از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۱۴ درصد در ضریب اطلاعات از ارتباطات همراه کسب می کنیم. در ابتدای دولت تعداد خطوط فعال چهار میلیون و ۴۱ و ۳۷۶ مورد بود که هزار به چهار میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۷۸ مورد رسیده است.

سعید زاهدی اضافه کرد : ازابتدای دولت سیزدهم همراه اول ضریب نفوذ سیارپراتورهای همراه ۷.۴۷ درصد، ایرانسل ۱۱.۵۳ درصد و اپراتور رایتل ۲۱ صدم درصد رشد دارد.

وی اضافه کرد: گیلان رتبه چهارم کشور را در ضریب نفوذ تلفن همراه دارد و از ابتدای دولت ضریب از ۱۷۵ درصد به ۱۹۰ درصد تا بهمن ماه سال ۱۴۰۲ رسید.

وی ادامه داد: ۱۰ شهر رشت، آستارا، بندرانزلی، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، لاهیجان، لنگرود، ماسال، تالش نیز تحت پوشش اینترنت ۵G قرار دارند و ۵۶ شهر استان نیز از اینترنت ۴G پشتیبانی می کنند.

زاهدی تاکید کرد: پیش بینی می شود بالغ بر ۸۰۰ کیلومتر حفاری در سطح استان گیلان برای اجرای طرح ملی فیبرنوری منازل و کار با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد ریال انجام شود.

در سفر لاوردی به گیلان عملیات اجرایی ۶ کیلومتر از طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کار شهر خمام با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال آغاز می شود با اجرای این طرح هفت هزار و ۱۴۳ خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا