اخبار اقتصاد ایران

ثبتنام کارت اعتباری ۱۰ میلیونی برای سهام عدالتی ها

جزئیات اعطای وام به صاحبان سهام اعلام شد. مدت بازپرداخت اقساط وام سهام عدالت نیز سه سال است و در صورت بازپرداخت اقساط وام دریافتی از سوی متقاضیان ظرف یک ماه سود تعلق نمی گیرد.

اخذ کارت اعتباری سهامداران برای وام ۱۰ میلیونی با سود ۴ درصد

طرح کارت اعتباری دارندگان سهام به شما کمک می کند تا ۶۰٪ از ارزش سهام خود را به عنوان وام دریافت کنید. البته این مبلغ به صورت نقدی پرداخت نمی شود، اما شما یک کارت اعتباری در دست خواهید داشت و با مراجعه به برخی از فروشگاه های زنجیره ای می توانید در حدی که وام در دسترس شما باشد خرید کنید.

در اینجا به ۸ سوال در مورد طرح کارت اعتباری برای دارندگان سهام پاسخ داده شده است. حق بیمه سهام چگونه پرداخت می شود؟

این تسهیلات در قالب کارت اعتباری به متقاضیان پرداخت خواهد شد. هدف از ارائه این تسهیلات با توجه به شرایط بورس، ایجاد انگیزه برای حفظ این سهام و کاهش فشار فروش در بازار است.

چه کسی می تواند کارت اعتباری برای دارندگان سهام دریافت کند؟

اولین نکته این است که همه افرادی که دارای سهام عدالت هستند می توانند از چنین سلاح هایی استفاده کنند. البته در ابتدا باید هویت افراد توسط سامانه سجام احراز هویت شود که می تواند به صورت حضوری یا حضوری انجام شود. یکی از مهم ترین شرایطی که باید بدانید این است که افراد برای دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت باید دارای سهام عدالت به ارزش یک میلیون تومان یا ۵۰۰ هزار تومان باشند. اگر حکم یکی از مراجع قضایی مبنی بر توقیف سهام عدالت متقاضی وام صادر شده باشد، امکان دریافت وام سهام عدالت برای متقاضی وجود ندارد.

متقاضیانی که سهام عدالت آزاد کرده و متقاضی دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۳ هستند، در نظر داشته باشند که حتی اگر سهمی از سهام خود را فروخته باشند، نمی توانند این وام را دریافت کنند. افرادی که می خواهند کارت اعتباری وام سهام عدالت دریافت کنند باید در بانکی که قرار است وام دریافت کنند حساب داشته باشند. یکی از شرایط دریافت این وام داشتن کارت هوشمند ملی است. در واقع شناسنامه و کارت ملی از جمله مدارک لازم برای دریافت این وام است.

نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۳ به دو صورت حضوری با مراجعه به شعب بانک های عامل و غیر حضوری از طریق اپلیکیشن های ایوا، بله و شصت امکان پذیر است.

کارت اعتباری وام سهام عدالت چه می کند؟

مشمولان سهام عدالت می توانند با دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت و مبلغ وام تخصیص یافته به آنها، کالاهای مختلف را از فروشگاه هایی که با بانک های نماینده ارائه وام سهام عدالت منعقد کرده اند، خریداری کنند.

مبلغ وام سهام عدالت چقدر است؟

هر یک از صاحبان این سهام می توانند تا ۵۰ درصد از ارزش سهام خود را به صورت وام دریافت کنند و با داشتن کارت اعتباری ویژه خرید خود را از مراکز مختلف انجام دهند. ظاهرا این وام ۵ یا ۱۰ میلیون تومانی بسته به میزان سبد سهامی که هر فرد دارد است.

اقساط وام سهام عدالت چگونه محاسبه می شود؟

سهامدارانی که ۱۰ میلیون تومان وام دریافت می کنند باید ماهانه ۳۶۲ هزار تومان و کسانی که وام ۵ میلیون تومانی دریافت می کنند باید ۱۸۱ هزار تومان در ماه بپردازند. مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات حقوق صاحبان سهام ۳ سال است و در صورت بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از سوی متقاضیان ظرف یک ماه سودی تعلق نمی گیرد. در صورت عدم استرداد وجه پس از یک ماه، بازپرداخت تسهیلات ۳ ساله در نظر گرفته شده و کارمزد آن متفاوت است.

چگونه وام سهام را ثبت کنیم؟

برای دریافت این تسهیلات که به صورت کارت اعتباری به متقاضی پرداخت می شود، پس از احراز هویت از طریق سامانه سجام، می توانید وارد اپلیکیشن هایی مانند ایوا، بله و شصت شوید و اطلاعات خود را ثبت کنید و موارد لازم را پیگیری کنید. مراحل دریافت کارت اعتباری سهام خرج کنید کاربر ابتدا باید امضای دیجیتال خود را تعریف کند. در این صورت کاربر سهام عدالت خود را گرو می گذارد و با کمک آن می تواند با توجه به ارزش روز سهام، وام کارت اعتباری دریافت کند. کارت اعتباری دریافتی قابل استفاده در فروشگاه های وین مارکت، افق کروش و رفاه می باشد. برای استفاده از این سرویس، اطلاعات هویتی صاحب کارت یا حساب بانکی مبدا باید با صاحب سیم کارت یکی باشد.

مدت زمان صدور کارت اعتباری وام سهام عدالت چقدر است؟

پس از تکمیل مراحل ثبت اطلاعات سامانه ایوا و سایر سامانه های مرتبط، ظرف دو تا سه روز کارت اعتباری دیجیتال صادر می شود و پس از آن دارندگان کارت می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد، بارکد فروشگاه را اسکن و مبلغ را با کارت اعتباری تعیین کنید. خودتان انجام دهید

شرایط اعطای وام به صاحبان سهام

جزئیات اعطای وام به صاحبان سهام اعلام شد. مدت بازپرداخت اقساط وام سهام عدالت نیز سه سال است و در صورت بازپرداخت اقساط وام دریافتی از سوی متقاضیان ظرف یک ماه سود تعلق نمی گیرد.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ با بحث آزادسازی سهام عدالت، امکان داد و ستد و خرید و فروش فراهم شد و مردم توانستند در مورد مدیریت سهام خود تصمیم بگیرند. در این بین شرایطی ایجاد شد تا سهامدارانی که تاکنون بخشی از سهام خود را نفروخته اند، بتوانند با اعتبارسنجی سهام خود در بانک، کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کنند. در ادامه به ارائه توضیحات کامل در این زمینه می پردازیم.

پس از ماه ها فراز و نشیب، طرح کارت اعتباری صاحبان سهام عدالت با تصمیم شورای عالی بورس و بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت و مشمولان آن می توانند تا سقف ۶۰ درصد تسهیلات دریافت کنند. ارزش سهام خود را از طریق این کارت. هدف از ارائه این تسهیلات با توجه به شرایط بورس، ایجاد انگیزه برای حفظ این سهام و کاهش فشار فروش در بازار است.

برای دریافت این تسهیلات که در قالب کارت اعتباری به متقاضی پرداخت می شود، باید هویت فرد توسط سامانه سجام احراز هویت شود که این امر می تواند به صورت حضوری یا حضوری انجام شود. را

پس از آن با ورود به اپلیکیشن EVA (سامانه ویژه بانک ملی) و ثبت اطلاعات خود، مراحل لازم برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را طی خواهید کرد که به شرح زیر است:

وام فوری

کد امنیتی را وارد کنید

برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت باید به موارد زیر توجه کنید:

کاربر ابتدا باید امضای دیجیتال خود را (در منوی گواهی امضا) تعریف کند.

وام های خانوار با تقاضای بالا در سال ۱۴۰۳

این سرویس مربوط به کاربرانی است که دارای سهام عدالت هستند و حساب آنها در بانک ملی ایران است. در این صورت کاربر سهام عدالت خود را گرو می گذارد و با کمک آن می تواند با توجه به ارزش روز سهام، وام کارت اعتباری دریافت کند.

کارت اعتباری دریافتی قابل استفاده در فروشگاه های وین مارکت، افق کروش و رفاه می باشد.

برای استفاده از این سرویس، اطلاعات هویتی صاحب کارت (حساب) بانک مبدا باید با صاحب سیم کارت یکی باشد.

در منوی گزارش ها کاربر می تواند تراکنش کارت اعتباری مختص این وام را مشاهده کند.

پس از انجام مراحل ثبت اطلاعات در این سامانه ظرف مدت دو تا سه روز کارت اعتباری دیجیتال صادر می شود و پس از آن دارندگان کارت می توانند با مراجعه به فروشگاه های مذکور با اسکن بارکد فروشگاه و تعیین مبلغ خرید خود را انجام دهند. با کارت اعتباری

مدت بازپرداخت اقساط وام سهام عدالت نیز سه سال است و در صورت بازپرداخت اقساط وام دریافتی از سوی متقاضیان ظرف یک ماه سود تعلق نمی گیرد. در صورت عدم استرداد وجه پس از یک ماه، بازپرداخت تسهیلات سه ساله در نظر گرفته شده و کارمزد آن متفاوت است.

تبصره: سهامدارانی که ۱۰ میلیون تومان وام دریافت می کنند باید ۳۶۲ هزار تومان و کسانی که وام ۵ میلیون تومانی دریافت می کنند باید ۱۸۱ هزار تومان بابت قسط پرداخت کنند.

تمامی افرادی که دارای حساب قرض الحسنه جاری یا سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت در بانک سینا هستند می توانند برای طرح تسهیلات «نرگس» اقدام کنند. این وام با حداقل بهره ارائه می شود.

متقاضیان وام طرح نرگس برای دریافت این تسهیلات وام ۳۰۰ میلیونی باید حداقل دو ماه یا حداکثر ۱۲ ماه حساب کاربری داشته باشند. سقف این وام ۳۰۰ میلیون تومان است و سود آن با توجه به مدت وام، بازپرداخت و ضریب برابری متغیر است اما در مجموع نه کمتر از ۱۰ درصد و نه بیشتر از ۲۰ درصد خواهد بود.

افرادی که تمایل به دریافت این تسهیلات دارند باید ضامن رسمی به بانک ارائه کنند و اعتبار شغلی مورد نیاز این مجموعه را داشته باشند. امکان پرداخت اقساط این تسهیلات در مدت ۶۰ ماه وجود دارد.

با توجه به شرایط ذکر شده و با در نظر گرفتن حداقل نرخ سود این تسهیلات، مبلغ هر قسط ۴ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۰۹ تومان خواهد بود. سود کل تسهیلات ۵۴ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۵۳۷ تومان است و مجموع وام و سود آن نیز به ۲۵۵ میلیون و ۶۴ هزار و ۵۳۷ تومان می رسد.

لازم به ذکر است این تسهیلات برای کلیه اشخاص حقیقی در نظر گرفته شده است و اشخاص حقوقی نمی توانند از این وام استفاده کنند. افراد حقیقی در صورت تمایل این امکان را دارند که در هر مرحله از فرآیند وام، امتیاز را به بستگان درجه یک خود مانند پدر، مادر، همسر، فرزندان، خواهر و برادر خود منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا