بانک و بیمه

رشدهای قابل توجه اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در بانک کارآفرین

به گزارش ایران تحلیل به نقل از بانک کارآفرین، بانک کارآفرین در ۹ ماهه سال ۱۴۰۲ بیش از ۵ میلیارد ریال تسهیلات زوجیت پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴.۴ برابر افزایش داشت. هدف این بانک ترویج سنت حسنه ازدواج از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۲ است. دی وی در ماه ۲۸۳۰ مبلغ ۵.۶۸۶.۶۰۰.۰۰۰ ریال وام را به متقاضیان پرداخت کرد. این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته ، ۷۸۰ تسهیلات اعتباری ازدواج به ارزش ۱۰۳ میلیارد و ۹۰۰ هزار ریال به متقاضیان پرداخت می شدند.

براساس این گزارش ، کلیه متقاضیان تسهیلات وام ازدواج تاکنون برای به دست آوردن تسهیلات به شعب عملیاتی بانک ارائه شده اند و در حال حاضر ۱،۳۴۱ متقاضی در حال انجام مراحل برای به دست آوردن تسهیلات هستند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که بانک کارآفرین در ۹ ماه ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱.۷ بار رشد کرده است ، با اعلام بخشنامه بانک مرکزی در مورد تأمین تسهیلات مراقبت از کودکان. بر این اساس و برای ترویج فرهنگ فرزندآوری از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا سال اول دی در این ماه هزار و ۴۰۶ فقره تسهیلات نگهداری از کودکان به ارزش ۸۳۳ میلیارد ریال توسط بانک کارآفرین به متقاضیان پرداخت شد.

براساس این گزارش ، ۷۰۱ متقاضی در حال حاضر برای معرفی به شعبه های این بانک در نظر گرفته شده اند و ۱،۴۰۶ متقاضی در حال انجام اقدامات برای دریافت وام های زایمان در شعب هستند.

نحوه دریافت مزایای ازدواج
روند درخواست وام ازدواج در بانک کارابان به شرح زیر است: هر یک از زوجین باید در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام کرده و کد رهگیری دریافت کنند. سپس با نظارت بانک مشخص شده توسط متقاضی در سامانه، شعبه پرداخت کننده تسهیلات مشخص شده و پیامکی برای ثبت نام کننده ارسال می شود تا نسبت به ثبت اطلاعات و آغاز مرحله بعدی دریافت تسهیلات اقدام کند.

در مرحله آخر متقاضی باید با مراجعه به شعبه و ارائه مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده و دریافت وام ازدواج خود اقدام کند. لازم به ذکر است که این فرآیند نباید بیش از یک ماه طول بکشد در غیر این صورت متقاضی باید مجددا ثبت نام کند.

چگونه وام کودک دریافت کنیم
براساس بخشنامه بانک مرکزی به بانک ها ، تأمین تسهیلات وام برای تولد کودکان در دستور کار بانک کارآفرینان قرار دارد.
به این ترتیب ، بانک ها موظفند با پذیرش سفته از متقاضی یا ضامن معتبر ، تسهیلات توصیف شده را بر اساس اعتبار متقاضی پرداخت کنند ، همانطور که در زیر توضیح داده شده است.

برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ در ایران متولد شده اند و پدران آنها نیز تابعیت جمهوری اسلامی ایران دارند، تسهیلات وام تولد فرزند طبق قانون برای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان و برای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان است. کودک. برای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان، برای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و برای فرزند پنجم ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود. علاوه بر این، تسهیلات مراقبت از کودکان به افرادی ارائه می شود که میزان زاد و ولد آنها در شهری که پدر یا فرزند در آن متولد شده است از ۲.۵ بیشتر نباشد.

تسهیلات نگهداری از کودکان بدون پیش پرداخت و با مهلت پرداخت شش ماهه برای شروع پرداخت اقساط پرداخت می شود. اما در صورت تایید سپرده سرمایه گذاری بلند مدت متقاضی از ارائه ضامن یا سفته معاف است.

هزینه مؤسسات زایمان سالیانه ۴ درصد بازپرداخت می شود و در صورت تولد دوقلو و بیشتر با در نظر گرفتن ترتیب تولد برای هر فرزند وام در نظر گرفته می شود.

وام فرزند فقط به افرادی تعلق می گیرد که در سامانه تسهیلات اعتباری تکثیر بانک مرکزی ثبت نام کنند. این همان سیستم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج است. پس از ثبت و تایید، روال آن مانند وام ازدواج است که مبلغ آن توسط بانک مرکزی مستقیماً به یکی از شعب بانک کارآفرینان واریز و در آنجا قابل پرداخت است.

متقاضیان واجد شرایط (پدران) برای متولدین پس از ۱ سال فروردین ۱۴۰۰ و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند می توانند درخواست خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند و چنانچه در مدت بازپرداخت کمک هزینه تولد فرزند دیگری از متقاضی متولد شود، کمک هزینه مذکور مطابق با شرایط این دستورالعمل ممکن است فرزند بعدی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا