فناوری

ایرانیان مقیم نقش مهمی در اجرای تصمیمات در راستای توسعه روابط با ترکیه دارند

به گزارش خبرگزاری میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در پایان سفر فشرده و کوتاه خود به ترکیه را به جمعی از ایرانیان مقیم این کشور تبریک گفت. امیرالمومنین علی (ع). وی روابط ایران و ترکیه را بر اساس سوابق تاریخی و اعتقادات مشترک دو ملت و کشور توصیف و تصریح کرد: امروز علاوه بر ظرفیت های متقابل فراوانی که برای گسترش روابط وجود دارد، اراده رهبران دو کشور نیز بر همین اساس است. . همچنین برای تعمیق و تقویت روابط بیش از پیش.

رئیس جمهور با اشاره به اراده روسای جمهور ایران و ترکیه برای ارتقای سطح روابط، نقش ایرانیان مقیم ترکیه را در علمی سازی تصمیمات اتخاذ شده برای توسعه روابط دو کشور مهم دانست و تصریح کرد: همچنین در زمینه اقتصادی نیز گسترش روابط فرهنگی دو کشور حائز اهمیت است. تلاش برای ایرانیان خارج از کشور برای حفظ ارتباط خود و فرزندانشان با هویت، فرهنگ و سرزمین اجدادی بسیار مهم و ضروری است.

آیت الله رئیسی همچنین به ظرفیت های بسیار خوب ایران برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی اشاره کرد و از ایرانیان مقیم خارج از کشور خواست از این ظرفیت ها استفاده کنند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ایران و ترکیه در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی دیدگاه های مشترکی دارند، به جنایات بی سابقه اخیر صهیونیست ها و نفرت جهانی علیه آنها اشاره کرد و گفت: جنایات را متوقف کنید. و کشتن رژیم خونخوار صهیونیستی یک انتظار جهانی است. تحقق آن مستلزم اقدامات پیشگیرانه است و قطع ارتباط اقتصادی و سیاسی کشورها به ویژه کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی یکی از موثرترین اقدامات پیشگیرانه برای توقف ماشین جنایتکار و جنایتکار این رژیم کودک کش است. .

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ روز از جنایات صهیونیست ها و ناکامی این رژیم در دستیابی به اهداف اعلام شده می گذرد، تصریح کرد: تحلیل واقعی رویدادهای میدانی نشان می‌دهد که مردم فلسطین، مقاومت و مجاهدین پیروز قطعی این نبرد نابرابر هستند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از این دیدار به مواردی از جمله کمک به گسترش آموزش زبان فارسی در ترکیه با توجه به علاقه مندی به آن، رفع موانع و مشکلات نوسازی مدارس و مراکز آموزشی ایرانیان در ترکیه و رفع مشکلات نظامی اشاره کرد. خدمت و تحصیل ایرانیان مقیم ترکیه و برخی موارد مشابه، از سفیر و مسئولان مربوطه خواست تا هر چه سریعتر این مشکلات را برطرف کنند.

آیت الله رئیسی همچنین با بیان اینکه مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران باید علاوه بر ارائه خدمات اداری و کنسولی به ایرانیان مقیم، در تقویت ارتباط با داخل و ریشه های فرهنگی آنها نیز اهتمام ورزند، گفت: امر دیگری است. وظیفه مهم». تلاش مسئولان و کارمندان سفارت های جمهوری اسلامی ایران برای رفع گره های ذهنی ایرانیان مقیم و حتی مدیران و مسئولان میانی کشور محل استقرارشان.

رئیس جمهور با اشاره به جنگ روایت ها در حوزه های مختلف و فعالیت جریان هایی که با تحریف واقعیت ها سعی در انتقال اخبار و اطلاعات هدفمند به ایرانیان خارج از کشور دارند، افزود: مسئولان و کارکنان سفارتخانه ها با ایرانیان مقیم و مسئولان کشور همکاری می کنند. کشور. . کشور ماموریت آنها در سطوح مختلف. تماس بگیرید و آنها را با واقعیت های ایران آشنا کنید.

آیت الله رئیسی در پایان به حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور و وظایف دولت در قبال آنها پرداخت و تصریح کرد: ما به شما به عنوان یک شهروند ایران نگاه می کنیم و فرقی بین ایرانیان داخل و خارج از کشور قائل نیستیم، شما هم خودتان را در نظر بگیرید. یک شهروند ایران بدانند و مانند شهروندان کشور برای رشد و توسعه کشور تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا