ارزهای دیجیتال

پیش‌بینی بیت کوین و بازار کریپتو برای سال ۲۰۲۴

به گزارش ایران تحلیل:
پیش‌بینی‌ها در مورد راه‌اندازی ETF بیت‌کوین و قیمت‌های جدید در بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته است و بسیاری را به افزایش صعودی در سال ۲۰۲۴ امیدوار کرده است.به گزارش ایران تحلیل، VanEck، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری مشهور، پیش بینی های جسورانه ای را برای چشم انداز بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ انجام داده است. گزارش جامع این شرکت شامل ۱۵ پیش بینی کلیدی است که به تحولات مهم در فضای دارایی دیجیتال اشاره می کند. این تحولات شامل راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در ایالات متحده و افزایش قیمت به بالاترین حد خود است.

VanEck راه اندازی ETF های بیت کوین را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، همزمان با رکود مورد انتظار در ایالات متحده، پیش بینی می کند. این شرکت انتظار دارد که این ETF ها سرمایه گذاری های قابل توجهی را جذب کنند. این شرکت همچنین جریان ورودی بیش از ۲.۴ میلیارد دلار را پیش بینی کرده است که می تواند قیمت بیت کوین را بالای ۳۰۰۰۰ دلار ثابت نگه دارد.

VanEck انتظار دارد که جریان اولیه حدود ۱ میلیارد دلار بلافاصله پس از راه اندازی ETF رخ دهد. پیش بینی می شود این رقم ظرف سه ماه به ۲.۴ میلیارد دلار افزایش یابد و طی دو سال به ۴۰.۴ میلیارد دلار برسد. این شرکت افزایش قیمت را به جذابیت بیت کوین به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری جایگزین و هزینه های تراکنش کمتر در مقایسه با کارمزد تراکنش های کوچک فعلی، مانند کارمزد تراکنش تقریباً ۲.۵ درصدی کوین بیس نسبت می دهد.

افزایش قابل توجه ارزش بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴

VanEck همچنین فرض می کند که تا پایان سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش قابل توجهی در ارزش بیت کوین خواهیم بود. این شرکت پیش بینی می کند که بیت کوین در تاریخ ۹ نوامبر به بالاترین حد خود خواهد رسید.

بخشی از این پیش بینی به دلیل تغییرات سیاسی احتمالی در ایالات متحده از جمله انتخاب احتمالی دونالد ترامپ است که می تواند به فضای نظارتی مطلوب تری در ایالات متحده منجر شود. این پیش‌بینی با الگوهای تاریخی قیمت بیت‌کوین که در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ مشاهده شد، مطابقت دارد.

امکان احیای بازار NFT

راه‌اندازی پروتکل بیت‌کوین Ordinals و توسعه زنجیره‌های لایه ۲ بیت‌کوین می‌تواند کارمزدهای شبکه را دوباره تقویت کند و پویایی بازار NFT را تغییر دهد. بنابراین، تسلط اتریوم در مرحله اولیه NFT، که در حدود ۱:۵۰ در مقایسه با بیت کوین بود، می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد و تا پایان سال ۲۰۲۴ به نسبتی نزدیک به ۳:۱ برسد.

تغییرات عمده در نرخ ارز را پیش بینی کنید

علاوه بر این، یک تغییر عمده در رتبه بندی صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال پیش بینی می شود. انتظار می‌رود که بایننس پس از توافق چهار میلیارد دلاری با تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، از جایگاه اول خود کناره‌گیری کند و راه را برای رقبای نوظهوری مانند OKX، Bybit، Coinbase و Bitget هموار کند.

افزایش قابل توجهی در حجم معاملات روزانه، به ویژه برای بازار آتی کوین بیس بین المللی انتظار می رود.

به طور خلاصه، پیش‌بینی‌های VanEck در سال ۲۰۲۴ تصویری از سال عجیبی را برای بازار ارزهای دیجیتال ترسیم می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا