بانک و بیمه

آغاز حراج گسترده سکه از دوشنبه در مرکز مبادله

به گزارش ایران تحلیل، یازدهمین جلسه حراج سکه طلا روز دوشنبه ۲۶ برگزار شد اردیبهشت در سال ۱۴۰۳ اتفاق خواهد افتاد. این مزایده از طریق سامانه معاملاتی این مرکز به نشانی market.ice.ir انجام می شود. موضوع حراج یازدهم کلیه سکه های بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه است که در سال ۱۳۸۵ توسط بانک مرکزی ضرب شده و بدون بسته بندی می باشد.

حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی در مجموع ۵ سکه می باشد. این می تواند ۵ قطعه ربع سکه یا ۵ قطعه نیم سکه یا ۵ قطعه سکه کامل یا ترکیبی از هر سه شامل سکه کامل، نیم سکه و ربع سکه باشد، مجموع هر سه نباید از ۵ قطعه بیشتر شود.

حراج راس ساعت ۱۲ شروع می شود و مدت زمان ثبت سفارش از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ می باشد. زمان نظارت و تخصیص از ساعت ۱۵ الی ۱۷ همان روز و نتایج مزایده ساعت ۱۷ اعلام می شود.

مزایده از طریق ثبت سفارش و تخصیص بر اساس اولویت قیمت به موقع انجام می شود.

لازم به ذکر است پرداخت تراکنش با استفاده از کارت های هدیه، کارت های بانکی، کارت های اعتباری مرابحه و کارت های بانکی بدون شماره شبا ممنوع بوده و مسئولیت عدم عودت وجه بر عهده متقاضی می باشد.

شایان ذکر است فرآیند بازپرداخت کیف پول برای سپرده‌گذاری از حساب‌های بانک ملی ایران در همان روز و برای سایر بانک‌ها ظرف مدت ۴۸ ساعت انجام می‌شود.

متقاضیان به جدول دریافت سکه که در سایت رسمی مرکز مبادلات ایران منتشر شده است توجه کنند. همچنین متقاضیان شرکت در حراج سکه طلا سامانه معاملات بورس ایران می توانند در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir ثبت نام و احراز هویت کنند.

گفتنی است، تاکنون ده مورد حراج سکه طلا در مرکز مبادلات ایران برگزار شده و در مجموع ۱۱۷ هزار و ۷۴۲ قطعه سکه طلا به متقاضیان حراج تعلق گرفته است. نسبت ربع سکه از این حجم تخصیص ۸۵۰۰۰ ۵۸ قطعه، نیم سکه ۱۷۰۰۰ ۱۴۹ قطعه و سکه تمام ۱۵۰۰۰ ۵۳۵ قطعه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا